23-08-2016
GOMAD NA TARGACH DREMA 2016

Zadaniowa programowalna wiertarka z serii WU-NC oraz automat do listew AWN w nowych konfiguracjach – to premiery Fabryki Maszyn do Drewna GOMAD podczas tegorocznych targów DREMA. W Poznaniu pokażemy także szeroką gamę popularnych, niezawodnych i cenionych przez użytkowników urządzeń seryjnych.

Dla GOMADU – lidera na rynku obrabiarek do drewna – DREMA to najważniejsza impreza targowa w corocznym kalendarzu. Dlatego nasze stoisko jest tu zawsze wyjątkowo bogate. W tym roku zaprezentujemy nowości w zakresie konsekwentnie rozbudowywanej linii urządzeń specjalistycznych produkowanych na indywidualne zamówienie.

Pierwszą z nich będzie WU-2B NC – nowoczesna zadaniowa wiertarka z dwiema sprzężonymi jednostkami wiertarskimi z głowicami wielowrzecionowymi, sterowana programatorem NC pozwalającym zaprogramować do 100 wariantów obróbczych. Urządzenie jest przeznaczone do wiercenia w cyklu automatycznym otworów o dowolnych rozstawach w drewnie, płytach wiórowych oraz materiałach z tworzyw sztucznych drewnopodobnych. Wiertarka może być konfigurowana zarówno w jednostki wiertarskie, jak i w głowice wiertarskie zgodnie z ustaleniami z klientem (ilość jednostek, ilość głowic, rozstaw wrzecion).

Drugą nowością będzie automat wiertarski AWN w konfiguracji 8G-4B-2C (8 jednostek górnych, 4 boczne i 2 czołowe, każda z głowicami wielowrzecionowymi). W jednym automatycznym cyklu obróbczym wykonuje on 3-stronne wiercenie otworów w listwach o długości od 250 do 2500 mm pod kołki, zawiasy puszkowe oraz wszelkie inne otwory w zależności od potrzeb klienta. Nowoczesne jednostki wiertarskie wykonane na prowadnicach szynowych pozwoliły na zmniejszenie ich szerokości do 160 mm (z 200 mm w starej wersji). Cykl obróbczy jest programowany w zależności od potrzeb (działanie poszczególnych jednostek, wiercenie jedno- lub dwustopniowe), a automat osiąga bardzo dużą wydajność: pełen cykl wiercenia 3-stronnego to 4-6 sekund przy wierceniu jednostopniowym oraz 6-10 sekund przy wierceniu dwustopniowym. Automat wiertarski AWN może być zestawiony w automatyczną linię obróbczą z obrabiarką AFL do dwustronnego formatowania listew. Odwiedzający targi zobaczą urządzenie w konfiguracji 8G-4B-2C, ale możliwości konfiguracji jednostek wiertarskich górnych, bocznych, czołowych (także skrętnych) oraz układów docisków materiału jest wiele i są dobierane indywidualnie do oczekiwań klientów. Dzięki modułowej budowie możliwa jest też ich rozbudowa w przyszłości.

W Poznaniu pokażemy także standardowe i niezawodne rozwiązania skierowane do segmentu stolarskiego, mogące pracować w cyklu trzyzmianowym:

  • frezarki dolnowrzecionowe FD-2 i FDW-2 (z wychylnym wrzecionem), także z urządzeniami do czopowania;
  • frezarkę górnowrzecionową FG-2 z elektrowrzecionami o płynnej regulacji obrotów;
  • wiertarko-frezarkę WF-20 (nowej generacji);
  • wiertarkę wielowrzecionową WJ (do 29 wrzecion);
  • wiertarkę wielowrzecionową WR w konfiguracji do wiercenia otworów w łóżeczkach dziecięcych;
  • szlifierkę oscylacyjną do szlifowania wąskich płaszczyzn.

Odwiedzający nasze stoisko będą mogli zobaczyć także wybrane elementy z najbogatszej w Polsce – liczącej ponad 2000 pozycji – oferty głowic wielowrzecionowych, w tym również  wytwarzanych na indywidualne zamówienia.

Zapraszamy na stoisko Fabryki Maszyn do Drewna GOMAD!
Pawilon 5, stoisko 74